Har jobbat måndag och tisdag så har varit fulla dagar då man börjat kring 12 och slutat 21, vilket har gjort att jag inte haft så mycket ork att sitta vid datorn på kvällen. Idag hade jag eftermiddagen bokat med en del grejer och det var riktigt givande.
Har bråkat med dator och nätverk ihop med pappa en bra stund nu och äntligen fungerar allt igen. Är lite slut i skallen
. Men alla övning på egna nätverket innan jag börjar jobba är ju bra, för då sitter ju en del innan utbildningen också.
Jag har morrat angående (tyvärr) inte särskilt serviceminded kundtjänstpersonal på Telia som mest suckade när jag beskrev problematiken. Om man jobbar med service kan man ju faktiskt försöka vara lite trevlig iaf. Nåja, vi fick hjälp på andra sätt till sist.
Nu tänker jag sitta och ta det lugnt här och njuta av att allt fungerar en stund
.
Här kommer dagens outfit från mig:
Klänning/lång top: H&M Divided strl 42
Leggings: H&M storlek L
/Hanna
Och eftersom Sarah inte orkar skriva ett eget inlägg så kommer bara en dagens outfit från en mycket ”ofixad” henne
Kofta : Åhléns strl L
Svart linne : Cubus strl L
Jeans (gamla) : Lindex strl 46 eller 48

Vilken fin kofta ifrån åhlens vad kostade den?
Tack Penny! Jag har köpt den genom Tradera så jag betalade bara 49 kr men på Åhléns så kostar den 399 kr, märke Frk. Ganska mycket pengar för en kofta må jag säg men som tur var hade jag tur och fyndade den på Tradera så billigt. / Sarah